top of page

Dark Ophelia, Burlesque, Artist & Model

Taneční vystoupení, pózování před objektivem a kreslení patří k jejím vášním již od útlého dětství. Vystudovala textilní výtvarnictví a díky svému výtvarnému talentu si z větší části své taneční a burlesque kostýmy navrhuje a tvoří sama. Ve své tvorbě se inspiruje temnou gothickou hudební i výtvarnou scénou,  ale i tajemnou femme fatal glamour atmosférou 20.- 30. let minulého století. Tanci se profesionálně věnuje od roku 2009, kdy vystupovala jako tanečnice se skupinou Bellatrix a později i s Wasteland Dancers. Převážně se jednalo o břišní tanec ve stylu Tribal Fusion.V průběhu let absolvovala i lekce akrobacie na Aerial Silks nebo sexy Exotic Pole Dance. Od roku 2017 se věnuje profesionálně také Burlesque. Pravidelně vystupuje v Cabaret des Pechés v Brně společně s Bohemian Burlesque , ale často můžete vidět její burlesque vystoupení na zahraničních i českých festivalech, soukromých i veřejných akcích a večírcích nebo koncertech. Od roku 2013 do roku 2023 byla Dark Ophelia také spoluorganizátorkou největšího dark fusion dance festivalu Danse Macabre, který se koná každým rokem v Brně.

  Dark Ophelia se kromě burlesque věnuje také fotomodelingu v různých stylech a výjimkou není ani účinkování v hudebních videoklipech. V prosici 2021 se umístila jako fotomodelka na prvním místě v soutěži World Gothic Models - Vampire Royalty Contest.

 Všechna tato její tvorba je doplněna také vášní pro kreslení obrazů , které ztvárňují surrealistické a fantaskní vize jejího vlastního světa. Je autorkou titulního obalu na CD Alchymistův Grál pro skupinu Carpatia Castle a designérkou  pro steampunkovou skupinu Clockwork Animals.

bottom of page